Vivena Natura | fotowoltaika - instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa
+48 601 094 836
biuro@vivena.pl

gmp plus logo

Fotowoltaiczne aktualności w Vivenie

Instalacja ogrzewania podłogowego do pełnej sprawności wymaga, żeby nośnik ciepła nie zawierał pęcherzyków powietrza. Niektóre instalacje raz odpowietrzone nie będą wymagały ingerencji przez kilka lat. Niestety często zdarza się, że ogrzewanie podłogowe się zapowietrza nawet kilka razy w sezonie, a przez to jest nam zimno bo ogrzewanie nie działa w pełni sprawnie.

Powietrze w instalacji może brać się z nieprawidłowego pierwszego napełnienia – im większy układ tym powinno to się…

Read more

Opłata mocowa

Urząd Regulacji Energetyki (URE) poinformował, że od 1 stycznia 2021 roku na rachunkach za prąd pojawi się nowa pozycja – opłata mocowa !

Ma ona zależeć od ilości energii elektrycznej, która zostanie pobrana z sieci energetycznej. Oznacza to wzrost rachunków za prąd zarówno dla gospodarstw domowych, rolników jak i firm!

Wysokość opłaty mocowej będzie uzależniona od rocznego zużycia energii elektrycznej. Oznacza to, że…

Read more

Nowa instalacja 38,4kWp w Bolesławcu

W poprzednim tygodniu zamontowaliśmy większą instalację fotowoltaiczą na dachu magazynu. Moc szczytowa 38,4 kWp uzyskaliśmy ze 120 modułów fotowoltaicznych (60 wschód, 60 zachód). Panele zasilają dwa falowniki Fronius 17,5 kWp. Inwestycja jest zlokalizowana na dachu magazynu znanej firmy z branży rolniczej Osadkowski-Cebulski oddział w Bolesławcu.

Operator sieci energetycznej już odebrał instalację. Ogniwa…

Read more