25 września, 2020 News Brak komentarzy

Jesień w kalendarzu, jesień za oknem…ale czy jest to zła pogoda dla fotowoltaiki? Otóż NIE!

Decydując się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną, niezależnie czy na domu mieszkalnym, gruncie, magazynie, gospodarstwie, czy firmie musimy przejść przez kilka etapów.

Po pierwsze – znalezienie fachowego, solidnego wykonawcy. Firm zajmujących się fotowoltaiką jest obecnie jak przysłowiowych „grzybów po deszczu” ale czy każda z nich może się pochwalić nienagannymi rekomendacjami?

Po drugie – z powodu rosnących cen prądu i spadku wartości pieniądza ludzie masowo inwestują pieniądze właśnie w fotowoltaikę. W konsekwencji wydłuża się czas na dostawę sprzętu niezbędnego do wykonania montażu.

Po trzecie – moduły fotowoltaiczne są już położone, falownik podłączony lecz to nadal nie koniec. Teraz oczekujemy na przyłączenie mikro-instalacji do sieci przez zakład energetyczny, co obecnie zajmuje do kilku tygodni.

Dlatego Drogi Kliencie zapamiętaj – owszem najwyższa produkcja energii jest od marca do września ALE instalacja fotowoltaiczna to inwestycja wieloetapowa, więc WARTO o niej myśleć już jesienią, czy zimą.

 

Written by Kinga