Fotowoltaika


Coraz popularniejszy w naszym kraju jest montaż paneli fotowoltaicznych, które produkują prąd z energii słonecznej. Do niedawna takie instalacje, ze względu na mniejszą sprawność ogniw fotowoltaicznych (PV) i mniejsze nasłonecznienie nie sprawdzały się w północnych krajach takich jak Polska. Wraz z popularyzacja energii solarnej na świecie dopracowano technologię a ceny ze względu na masową produkcję znacząco spadły. Co więcej, dzięki wsparciu państwa, koszt instalacji na domu jednorodzinnym czy też w gospodarstwie rolnym zwraca się już po paru latach.


Aktualności – poznaj nasze najnowsze realizacje

Dowiedz się więcej o naszych ostatnich realizacjach fotowoltaiki dla rolnictwa i firm jak również poznaj nasze mniejsze instalacje dla domów jednorodzinnych.


Zaopatrzenie instalacji fotowoltaicznych

Poza montażem instalacji oferujemy w sprzedaży najwyższej jakości elementy instalacji takie jak moduły fotowoltaiczne, inwertery, systemy montażowe i pozostałe potrzebne części.


Galeria – zobacz zdjęcia instalowanej przez nas fotowoltaiki

Zobacz jak realizujemy najciekawsze instalacje fotowoltaiczne. Przedstawiamy fotorelacje ze zrealizowanej przez naszą ekipę fotowoltaiki. Nie boimy się dużych przeznaczonych dla rolnictwa instalacji.


Więcej informacji o fotowoltaice dla gospodarstw rolnych

Rosnąca liczba gospodarstw rolnych w Europie ale również w rejonach uboższych decyduje się na zasilanie energią słoneczną z własnej produkcji. Dzięki spadkom cen ogniw fotowoltaicznych produkowanych na masową skalę i likwidacji przez UE ceł, instalacje stały się opłacalne i są zakładane w całej Europie szczególnie w rolnictwie.


Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

schemat rozliczenia instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna to dość prosty i niezawodny układ paneli słonecznych, które umieszczamy najczęściej na dachu (zarówno płaskim jak i skośnym) połączonych z falownikiem (inaczej zwanym inwerterem. Panele zamieniają energię świetlną na prąd stały, a falownik prąd stały na zmienny, który mamy w gniazdkach. Wyprodukowaną energie możemy sami zużyć w swoim gospodarstwie np. na klimatyzatory i pompę ciepła a nadmiar energii odprowadzamy do sieci energetycznej w systemie net-billing. Instalacja wydaje się bardzo prosta, jednak jak w większości takich przypadków diabeł tkwi w szczegółach. Na wysoką wydajność, a przede wszystkim długoletnią bezawaryjność instalacji wpływa projekt, zastosowane komponenty i sposób montażu.


Kto wykona moją instalację?

Vivena-Natura Sp. z o.o. od ponad 12 lat bazując na ścisłej współpracy z polskim rolnictwem działa w branży odnawialnych źródeł energii. Pracują u nas najlepsi fachowcy, którzy dobrze znają się na energii odnawialnej jak i na technicznym wykonawstwie budowli i instalacji przemysłowych.

 • Najlepsi fachowcy posiadający odpowiednie uprawnienia elektryczne
 • Własne ekipy montażowe
 • Wieloletnie doświadczenie w branży OZE
 • Gwarancja na montaż 5 lat
 • Opieka pogwarancyjna

„Efektywna instalacja fotowoltaiczna, która produkuje optymalną ilość energii elektrycznej, to więcej niż dobre podzespoły – to dobry projekt i solidny montaż, który gwarantuje nasza wiedza i doświadczenie.”

Dowiedz się więcej o uprawnieniach – zobacz certyfikaty naszych pracowników

Nasi pracownicy stale się doszkalają i posiadają szereg certyfikatów i uprawnień potwierdzających ich kompetencje w zakresie instalacji fotowoltaicznych.


Jakie są najlepsze panele słoneczne?

Ogniwa fotowoltaiczne powinny być dobrane do projektowanej instalacji. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, które panele są najlepsze. Panel o największej efektywności szczytowej nie musi być optymalnym rozwiązaniem dla naszej instalacji, w której sprawdzi się inny model o bardziej równomiernej charakterystyce pracy.

Na wydajność pracy panelu ma w dużej mierze wpływ sposób instalacji. Zastosowany kąt, który wynika z kąta dachu lub wybranego optymalnego konta nachylenia, czy odchylenie od kierunku południa.

Vivena stosuje panele wysokiej wydajności renomowanych firm takich jak LONGI, IBC czy JA SOLAR. Wybieramy ogniwa, które zajmują czołowe miejsca w rankingach producentów PV na świecie. Stosowane przez nas panele są objęte najdłuższą na rynku gwarancją producenta.


Jaki dobrać inwerter?

Dobór falownika zależy głównie od wielkości projektowanej instalacji fotowoltaicznej. W realizowanych przez Vivenę instalacjach stosujemy inwertery dopasowane do wymagań konkretnej lokalizacji, co daje pełną elastyczność w projektowaniu instalacji. Stosowane przez nas rozwiązania to inwertery renomowanych marek takich jak Fronius i GoodWe. Na życzenie klienta montujemy również falowniki firmy Huawei oraz SolarEdge. Odpowiedni dobór falownika zapewnia z jednej strony znakomitą wydajność i sprawność, a z drugiej strony dostęp do w nowoczesnych modułów komunikacyjnych, które pozwalają za kontrolę i sterowanie z urządzenia mobilnego (komórki).


Jak sfinansować instalację fotowoltaiczną?

Opisujemy szereg możliwości pozyskania finansowania inwestycji i skorzystania z atrakcyjnych możliwości dofinansowania między innymi z programu Mój Prąd. Oferujemy finansowanie kredytu na wykonanie instalacji na preferencyjnych warunkach.


Chcę zainstalować fotowoltaikę, od czego zacząć?

Zbierz potrzebne informacje i wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i poprowadzimy cały proces instalacji.

Jak przebiega proces instalacji:

 • Wypełnij formularz konfiguratora instalacji
 • Otrzymasz maila z ofertą
 • Przedstawimy Ci wzór umowy
 • Przeprowadzimy wizje lokalną i określimy warunki realizacji
 • Podpiszemy umowę
 • Fizycznie wykonamy instalację i przyłącza
 • Jeśli nam zlecisz, zgłosimy za Ciebie wniosek do operatora energetycznego o podłączenie licznika dwukierunkowego