Powrót do Ściółki | Lectum Camag | Lectum Magma | Lectum 6.1 | Lectum 6.3 | Lectum 6.3AC+ | Lectum 6.3K | Lectum 6.6 | Lectum Pets

Posypka do mat legowiskowych Lectum 6.1

Bazowa ściółka do posypywania mat gumowych z ekstrudowanego włókna słomy. Poprawia komfort i higienę zwierząt. Ogranicza pracę w oborze.

Lectum 6.1 przeznaczony jest do poprawy warunków bytowych krów mlecznych utrzymywanych na gumowych matach i materacach legowiskowych. Silnie osusza stanowisko legowiskowe. Poprawia komfort krów i zmniejsza tempo rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych i grzybów. Zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji, której źródłem jest kontakt uszkodzonej skóry lub wymion i strzyków z podłożem. Ogranicza ryzyko odparzeń przy kontakcie wymion z gumową matą. Jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zwierząt oraz ludzi.

Główne zalety:

-silnie osusza stanowisko legowiskowe

-poprawia komfort krów

-zmniejsza tempo rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych i grzybów

-zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji, której źródłem jest kontakt uszkodzonej skóry lub wymion i strzyków z podłożem.

-ogranicza ryzyko odparzeń przy kontakcie wymion
z gumową matą.

Cechy charakterystyczne:

  • Higieniczność – ściółka Lectum jest produkowana z selekcjonowanej słomy zbożowej (głównie pszennej). Poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów.
  • Chłonność – wyższa chłonność pozwala na unikanie przemakania i zaskorupiania się ściółki. Dla porównania 100 kg trocin wchłania ok 180 kg wody, słoma pszenna (siekana) ok 250 kg wody, natomiast Lectum nie mniej niż 370 kg wody. Tak wysoka chłonność jest uzyskana dzięki ekstruzji słomy, której włóknista struktura jest rozbijana, dzięki czemu materiał wchłania wilgoć nie tylko „końcami” włókien, ale całą swoją powierzchnią.

Skład produktu

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.

Konfekcjonowanie

Gotowy produkt jest dostępny luzem, ładowany bezpośrednio na środki transportu z silosu spedycyjnego lub magazynu płaskiego, jak i w workach typu BigBag po 400 i 800 kg oraz workach papierowych 15 kg.

Sposób przechowywania i transport

Produkt musi być przechowywany i transportowany w warunkach suchych, zabezpieczających przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w szczególności biologicznymi (grzybami i pleśniami), w chłodnym miejscu.

Wskazówki dotyczące użycia

Produkt ma zastosowanie jako ściółka posypka na stanowiska legowiskowe dla krów mlecznych oraz do osuszania innych powierzchni obiektów gospodarskich. Średnie zużycie Lectum 6.1 to 10kg preparatu na 1 legowisko miesięcznie. Producent zapewnia dostarczenie ściółki zgodnie z parametrami mikrobiologicznymi zgodnymi z Normą Zakładową. Na środek można stosować dodatkową suchą dezynfekcję stanowisk.

Pobierz broszurę  – Specjalistyczne ściółki do mat legowiskowych i suchej dezynfekcji Lectum (1,8MB)

Sprawdź gdzie kupić ściółki Lectum.