Powrót do Ściółki | Lectum Camag | Lectum Magma | Lectum 6.1 | Lectum 6.3 | Lectum 6.3AC+ | Lectum 6.3K | Lectum 6.6 | Lectum Pets

Ściółka dla drobiu Lectum 6.3 AC+

Ściółka dla zwierząt hodowlanych Lectum 6.3 AC+ jest produktem o wydłużonej trwałości i najlepszych parametrach biologicznych przeznaczonym dla drobiu . Ściółka dla drobiu przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują najwyższego poziomu higieny w całym okresie tuczu.

  • Dodatkowe ograniczenie rozwoju pleśni i grzybów osiągnięto przez zastosowanie kombinacji substancji organicznych dopuszczonych do stosowania w paszach dla zwierząt.
  • Ściółka dłużej zachowuje bardzo niską zawartość mikroorganizmów chorobotwórczych dzięki przesunięciu odczynu poza optymalny dla ich rozwoju, a ich początkowa liczba jest jeszcze niższa (pleśnie i grzyby <10^2).
  • Ściółka lepiej znosi transport i przechowywanie

Cechy charakterystyczne:

  • Higieniczność – ściółka Lectum jest produkowana z selekcjonowanej słomy zbożowej (głównie pszennej). Poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów. Obróbka termiczna w wysokiej temperaturze powoduje, że kolor ściółki może być lekko ciemniejszy, ale najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo drobiu!
  • Chłonność – wyższa chłonność pozwala na unikanie przemakania i zaskorupiania się ściółki. Dla porównania 100 kg trocin wchłania ok 180 kg wody, słoma pszenna (siekana) ok 250 kg wody, natomiast Lectum nie mniej niż 370 kg wody. Tak wysoka chłonność jest uzyskana dzięki ekstruzji słomy, której włóknista struktura jest rozbijana, dzięki czemu materiał wchłania wilgoć nie tylko „końcami” włókien, ale całą swoją powierzchnią.
  • Miękkość i sprężystość – pozwala unikać uszkodzeń mechanicznych skóry, które najczęściej są zaczątkami infekcji. Lectum jest oferowany we frakcji tzw. „drobnej” dostosowanej do potrzeb drobiu, w przeciwieństwie do zbitego, szklistego peletu, który ma zastosowanie dla zwierząt kopytnych.
  • Brak pyłu – zapylenie ściółki powoduje choroby układu oddechowego. Lectum w procesie produkcji, a następnie rozdrabniania jest odpylany, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia problemów oddechowych u drobiu.

Korzyści ze stosowania Lectum 6.3 AC+:

– znaczna redukcja pleśniakowca lśniącego
– zmniejszenie zachorowań na FPD (zapalenie podeszwy)
– lepsza ocena żywca w ubojni
– wysoka chłonność ściółki do 370%
– zwiększenie przyrostów masy ciała
– brak kosztów magazynowania słomy
– produkt łatwy w rozścielaniu – oszczędność czasu
– zmniejszenie ryzyka zarażeniem ptasią grypą
– produkt naturalny, ekologiczny, bez dodatków lepiszczy.

Skład produktu

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń. Naturalne kwasy organiczne, dopuszczone do stosowania w paszach.

Konfekcjonowanie

Gotowy produkt jest dostępny luzem, ładowany bezpośrednio na środki transportu z silosu spedycyjnego lub magazynu płaskiego, jak i w workach typu BigBag po 450 i 1000 kg oraz wentylowanych workach papierowych lub foliowych 20 kg.

Sposób przechowywania i transport

Produkt musi być przechowywany i transportowany w warunkach suchych, zabezpieczających przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w szczególności biologicznymi (grzybami i pleśniami), w chłodnym miejscu.

Wskazówki dotyczące użycia

Produkt ma zastosowanie jako ściółka dla drobiu. Ilość wykorzystania Lectum zależy od indywidualnej technologii hodowli. Średnie zużycie to 1,5-2 kg na m2. Producent zapewnia dostarczenie ściółki zgodnie z parametrami mikrobiologicznymi zgodnymi z Normą Zakładową. Kwestia dezynfekcji ściółki zależy od technologii produkcji stosowanej przez Hodowcę. W przypadku dłuższego magazynowania zaleca się dezynfekcję.

Pobierz kartę techniczną – Lectum 6.3 – profesjonalna ściółka dla drobiu

Sprawdź gdzie kupić ściółki Lectum.