Powrót do Ściółki | Lectum Camag | Lectum Magma | Lectum 6.1 | Lectum 6.3 | Lectum 6.3AC+ | Lectum 6.3K | Lectum 6.6 | Lectum Pets

Ściółka dla zwierząt Lectum 6.6

Ściółka dla zwierząt hodowlanych Lectum 6.6 produkowana przez firmę Vivena-Natura Sp. z o.o. wytwarzana jest przez prasowanie w wysokiej temperaturze i przy wysokim ciśnieniu selekcjonowanej słomy zbożowej. Przyjmuje kształt walca z nieregularnymi końcówkami o średnicy 6 mm i długości od 5 mm do 30 mm, koloru jasnego, słomkowego.

Przeznaczenie Lectum 6.6

Lectum 6.6 przeznaczony jest przede wszystkim dla bydła. Znajduje zastosowanie również wśród zwierząt domowych, kotów i gryzoni. Niektórzy hodowcy z powodzeniem stosują go dla koni.

Skład produktu:

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, odpylona w procesie produkcyjnym (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.

Konfekcjonowanie:

Gotowy produkt jest dostępny w wentylowanych workach papierowych lub foliowych, w opakowaniach po 5, 15 i 25 kg, workach typu BigBag po 500 kg i 1000 kg oraz luzem, ładowany bezpośrednio na środki transportu z silosu spedycyjnego lub magazynu płaskiego.

Sposób przechowywania i transport Lectum 6.6

Produkt musi być przechowywany i transportowany w warunkach suchych, zabezpieczających przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w szczególności biologicznymi (grzybami i pleśniami), w chłodnym miejscu. Jego przechowywanie jest zdecydowanie wygodniejsze i zajmuje mniej miejsca niż słoma.

Wskazówki dotyczące użycia Lectum 6.6

Stosowanie Lectum 6.6 pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, redukuje zapach amoniaku oraz zaoszczędza czas i pracę podczas codziennej pielęgnacji zwierząt. Ilość wykorzystania Lectum 6.6 zależy od indywidualnej technologii hodowli i przeznaczenia.

Dostępność:
Ściółka dostępna jest cały rok, dzięki czemu unika się składowania dużych ilości słomy dostępnej tylko sezonowo.

       Pobierz kartę techniczną – Lectum 6.6 – profesjonalna ściółka dla zwierząt

    Sprawdź gdzie kupić ściółki Lectum.