Powrót do Ściółki | Lectum Camag | Lectum Magma | Lectum 6.1 | Lectum 6.3 | Lectum 6.3AC+ | Lectum 6.3K | Lectum 6.6 | Lectum Pets

Dezynfekcja do mat legowiskowych Lectum Camag

Specjalistyczna ściółka do suchej dezynfekcji gumowych mat i materacy legowiskowych. Zalecana szczególnie w oborach, gdzie występuje zwiększona zachorowalność krów.

Lectum CAMAG przeznaczony jest do poprawy warunków bytowych krów mlecznych utrzymywanych na gumowych matach i materacach legowiskowych.
Działa dwukierunkowo:
– silnie osusza stanowisko legowiskowe
– trwale podwyższa odczyn ph do ok. 10
Ogranicza to możliwość rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych i grzybów co zmniejsza ilość infekcji prowadzących do stanów zapalnych krów. Jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zwierząt oraz ludzi.

Cechy charakterystyczne:

  • Higieniczność – Lectum CAMAG jest produkowana z selekcjonowanej słomy zbożowej (głównie pszennej). Poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów. Dodatkowo składniki organiczne Lectum CAMAG są stabilizowane przez składniki zamierające Magnez i Wapno o działaniu bakterio i grzybobójczym.
  • Działanie dezynfekcyjne – dzięki swojemu unikalnemu składowi środek Lectum CAMAG długotrwale zachowuje odczyn ok 10 pH dzięki czemu eliminuje możliwość rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych.

Skład produktu

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa, poddana obróbce termicznej i mechanicznej, bez zanieczyszczeń i zawilgoceń oraz mieszanka różnych naturalnych składników magnezu i wapnia.

Wskazówki dotyczące użycia

Lectum CAMAG należy stosować do posypywania mat legowiskowych i innych powierzchni na których może dochodzić do kontaktu uszkodzonej skóry, zadrapań, otarć, strzyków i wymion z zanieczyszczoną powierzchnią. Pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, redukuje stany zapalne, oszczędza czas i pracę podczas codziennej obsługi zwierząt. Ilość wykorzystania Lectum CAMAG zależy od indywidualnej technologii hodowli i stanu zdrowotnego krów. Średnie zużycie to 10kg preparatu na 1 legowisko miesięcznie. W przypadku występowania dużej liczby zapaleń zaleca się codzienne oczyszczanie stanowisk z odchodów i posypywanie środkiem Lectum CAMAG. Częstotliwość posypywania po indywidualnej ocenie można ograniczyć do 3 dni w tygodniu.

Sposób przechowywania i transport

Produkt musi być przechowywany i transportowany w warunkach suchych, zabezpieczających przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w szczególności biologicznymi (grzybami i pleśniami), w chłodnym miejscu.

Pobierz broszurę – Specjalistyczne ściółki do mat legowiskowych i suchej dezynfekcji Lectum (1,8MB)

Sprawdź gdzie kupić ściółki Lectum.