Powrót do Ściółki | Lectum Camag | Lectum Magma | Lectum 6.1 | Lectum 6.3 | Lectum 6.3AC+ | Lectum 6.3K | Lectum 6.6 | Lectum Pets

Ściółka dla koni Lectum 6.3K

Ekologiczna alternatywa dla trocin i wiórów drzewnych!

Ściółka dla zwierząt hodowlanych Lectum 6.3 K jest produktem przeznaczonym przede wszystkim dla koni posiadających problemy z chorobami górnych dróg oddechowych, alergii skórnych i gniciem strzałki kopytowej, ale również powinni go stosować wszyscy hodowcy, którzy chcą zachować wysoką higienę w stajni, oszczędzić czas oraz miejsce magazynowe.

ściółka dla koni

Cechy charakterystyczne:

  • Higieniczność – ściółka Lectum jest produkowana z selekcjonowanej słomy zbożowej (głównie pszennej). Poddawana jest obróbce termicznej w temperaturze ponad 90oC, dzięki czemu zawiera ona śladowe ilości grzybów i pleśni oraz bardzo małą zawartość drobnoustrojów. Obróbka termiczna w wysokiej temperaturze powoduje, że kolor ściółki może być lekko ciemniejszy, ale najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo zwierząt!
  • Chłonność – wyższa chłonność pozwala na unikanie przemakania i zaskorupiania się ściółki. Dla porównania 100 kg trocin wchłania ok 180 kg wody, słoma pszenna (siekana) ok 250 kg wody, natomiast Lectum nie mniej niż 370 kg wody. Tak wysoka chłonność jest uzyskana dzięki ekstruzji słomy, której włóknista struktura jest rozbijana, dzięki czemu materiał wchłania wilgoć nie tylko „końcami” włókien, ale całą swoją powierzchnią.
  • Miękkość i sprężystość – pozwala zmniejszać ryzyko uszkodzeń mechanicznych zwierząt.
  • Brak pyłu – zapylenie ściółki powoduje choroby układu oddechowego. Lectum w procesie produkcji, a następnie rozdrabniania jest odpylany, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia problemów oddechowych u zwierząt.

Korzyści ze stosowania Lectum 6.3K:

– produkt łatwy w rozścielaniu – oszczędność czasu
– najbardziej chłonna ściółka na rynku do 370%
– brak kosztów magazynowania słomy
– produkt naturalny, ekologiczny, bez dodatków i lepiszczy
– nie zawiera szkodliwych fenoli jak niektóre gatunki drewna
– uzyskany na Lectum obornik koński jest idealnym, ekologicznym nawozem, który nie zakwasza gleby tak jak trociny.

Skład produktu

Selekcjonowana pod względem jakości słoma zbożowa (pozyskana z lokalnych gospodarstw rolnych), bez zanieczyszczeń i zawilgoceń.

Konfekcjonowanie

Gotowy produkt jest dostępny luzem, ładowany bezpośrednio na środki transportu z silosu spedycyjnego lub magazynu płaskiego, jak i w workach typu BigBag po 450 i 1000 kg oraz wentylowanych workach papierowych lub foliowych 20 kg.

Sposób przechowywania i transport

Produkt musi być przechowywany i transportowany w warunkach suchych, zabezpieczających przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, w szczególności biologicznymi (grzybami i pleśniami), w chłodnym miejscu.

Wskazówki dotyczące użycia

Lectum 6.3 K, to miękkie i sprężyste podłoże bezpośrednio po zastosowaniu. Pozwala na utrzymanie wysokiej higieny, redukuje zapach amoniaku w boksie oraz zaoszczędza czas i pracę podczas codziennej pielęgnacji konia. Ilość wykorzystania Lectum 6.3 K zależy od indywidualnej technologii hodowli. Średnie zużycie to 10 -14 kg na m2. Nie zaleca się polewania Lectum wodą, gdyż szybciej traci swoje właściwości.

Pobierz kartę techniczną – Lectum 6.3K – profesjonalna ściółka dla drobiu

Sprawdź gdzie kupić ściółki Lectum.