Odpowietrzanie podłogówki
29 grudnia, 2021 News Brak komentarzy

Usługa odpowietrzania instalacji ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego do pełnej sprawności wymaga, żeby nośnik ciepła nie zawierał pęcherzyków powietrza. Niektóre instalacje raz odpowietrzone nie będą wymagały ingerencji przez kilka lat. Niestety często zdarza się, że ogrzewanie podłogowe się zapowietrza nawet kilka razy w sezonie, a przez to jest nam zimno bo ogrzewanie nie działa w pełni sprawnie.

Powietrze w instalacji może brać się z nieprawidłowego pierwszego napełnienia – im większy układ tym powinno to się robić wolniej, żeby woda nie mieszała się z pęcherzykami powietrza.

Nawet jeśli instalacja została prawidłowo napełniona, powietrze dostaje się do niej przez mikronieszczelności na złączkach i śrubunkach. Zdarzają się również rury z tworzywa sztucznego nie posiadające wkładu anty-dyfuzyjnego.

Często pozostawione w instalacji zanieczyszczenia pakułami konopnymi stanowią źródło problemu – rozkładają się tworząc gazy gnilne, których pęcherzyki w wodzie obniżają sprawność instalacji.

 

Vivena oferuje profesjonalną usługę odpowietrzania instalacji ogrzewania podłogowego przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń odpowietrzających.

Taka usługa powinna być profilaktycznie wykonywana w prawidłowo napełnionych instalacjach co najmniej raz na 2 lata, choć zaleca się wykonywać to co roku przed każdym sezonem grzewczym.

Na szczęście usługa nie jest droga, a jej koszt bardzo szybko zwraca się dzięki wyższej sprawności układu grzewczego.

Umów się na odpowietrzanie instalacji u naszego instalatora – tel. 601-092-317.

Written by Mikołaj